Słów kilka od Stephena Hawkinga

Stephen Hawking w 1993 roku powiedział:
” Przez miliony lat, ludzkość żyła tak jak zwierzęta. Wtedy stało się coś, co uwolniło siłę naszej wyobraźni. Nauczyliśmy się rozmawiać, nauczyliśmy się słuchać. Rozmowa umożliwiła przekazywanie pomysłów, dzięki czemu nauczyliśmy się wspólnie budować niemożliwe. Największe osiągnięcia ludzkości tworzone są w rozmowie, a jej największe niepowodzenia są skutkiem braku rozmowy. Nie musi tak być. Nasze największe marzenia mogą stać się rzeczywistością. Z technologią, którą dysponujemy możliwości są nieograniczone. Wszystko, co musimy zrobić, to upewnić się, że wciąż rozmawiamy.”

Dynamika codzienności odziera nas z jakości życia. Z jakości posiłków, snu, czasu wolnego, w końcu z jakości komunikacji. I o ile o tych wcześniej wspomnianych mówi i pisze się dużo, o tyle o ubóstwie komunikacji już za mało. Czyż nie jest tak, że niewłaściwa komunikacja powoduje natężenie sytuacji stresowych? Czy nagromadzenie tych czynników nie ma wpływu na jakość snu, regeneracji, trawienia czy chęci podjęcia aktywności w czasie wolnym? W końcu, czy nierozwiązane problemy relacyjne nie mają tendencji do przeobrażania się w kulę śniegu, która w końcu nas przygniecie?
Z uporem maniaka mówimy i mówić będziemy- wartościowa i jakościowa komunikacja w życiu codziennym to klucz. Jest to o tyle ważne, że żyjemy w czasach skrótów. Skrótów myślowych, emocji opisywanych za pośrednictwem emotikon, skrótowych słów. Czyż nie każdemu z nas zdarzyło się , że niedbały w swej treści komunikat narobił co najmniej zamieszania?
Jesteśmy wyposażeni w narzędzie doskonałe. Wystarczy je nieco odkurzyć i przyswoić instrukcję obsługi. W razie problemów, w kwestii ostatniej zapraszamy do naszych mechaników 🙂

APM